Coordonator Colectiv Sector Monitorizare si Control Conformitate Generala

Tipul ofertei

Nivel cariera

Locul ofertei

Domeniile ofertei

Salariu

Data expirării

Full time
Senior Level (peste 5 ani)
BUCUREȘTI
Bancar
Se discută la interviul final
1 Noiembrie 2014

Rolul pozitiei:

Asigura coordonarea si monitorizarea activitatilor desfasurate in cadrul Sectorului Monitorizare si Control CG.

Responsabilitati principale:

→ Coordoneaza activitatea de monitorizare si control in vederea administrarii riscului de conformitate;

→ Participa la implementarea efectiva si eficienta a Politicilor, procedurilor si planurilor de conformitate;

→ Acorda consultanta in cadrul bancii cu privire la aspecte legate de conformitate;

→ Participa la actiuni de testare si control in domeniul conformitatii;

→ Elaboreaza si implementeaza metodologii de evaluare a riscului de conformitate;

→ Participa la intocmirea si implementarea programelor de training si testare pentru personalul Bancii, in domeniul conformitatii;

→ Participa la elaborarea rapoartelor de activitate catre conducerea bancii.

Cerintele Postului:

• Educatie: studii superioare economice sau juridice

• Limbi straine: engleza, nivel avansat

• Experienta profesionala: experienta relevanta in domeniul bancar de minim 5 ani, experienta in

pozitii de conducere de minim 2 ani

• Abilitati/ cunostinte specializate: operare PC – Word, Excel, Power Point

• Expertiza in:

– Control intern;

– Cadrul de reglementare bancar (inclusiv politici, proceduri)

– Capacitatea de cooperare la nivel de grup bancar

• Competente:

– Abilitati de lider

– buna comunicare

– buna organizare a echipei

– buna organizare si prioritizare a activitatilor

– capacitate de analiza si sinteza

– atentie la detalii, concentrare

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita un CV actualizat (incluzand poza) catre Institutul de Control Intern la adresa de email: contact@institutuldecontrolintern.ro

Nota: Doar candidatii care corespund criteriilor de selectie vor fi invitati la interviu. Prioritate in analiza si posibila angajare va fi oferita membrilor si cursantilor Institutului de Control Intern.